AĞIR TRAFİK İÇİN EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA ( MORTAR )

AĞIR YÜK EPOKSİ KAPLAMA  6 – 18 MM

Epoksi Harç Kaplama

Eposki mortar (harç) genellikle çok bozuk yüzeyli beton satıhlarda, ağır araç trafiğinin ve yoğun kimyasal kullanımının olduğu yerlerde kullanılmak üzere tasarlanmış bir kaplama sistemidir. Kalınlığı 5 mm den 20 mm ye kadar epoksi mortar olabilir. Temelde mantık olarak epoksi reçine içerisine, yoğun miktarda silis ve quartz agrega girilerek yapılan harçla, yapılan kaplama olarak düşünüle bilinir. İstenilen kalınlıkta atılan bu kaplama üzerine normal olarak renkli epoksi self leveling doku veya epoksi boya yapılarak sistem çalışmaya açılır.
Normal şartlarda 7-8 mm lik bir mortar kaplama yapımı ortalama 5-6 günü alır.

* Mükemmel basınç dayanımı
* Beton koruyucu tozumazlık önleyici yapı
* Renkli,   son derece estetik görünüm

* Kaydırmaz veya pürüzsüz yüzey görünümü
* Çok yüksek kimyasal dayanımı
* Standart belirleyici ( TSE, TÜV, ISO … )

Uygulama Bilgileri

Epoksi mortar  yapılacak tüm yüzey kir, toz, yağ ve oynar parçalardan arındırılmak üzere yüzeye uygun mekanik veya kimyasal örselenmeye maruz bırakılır. Çatlak, kırık veya çökük noktalar epoksi tamirat macunu ile tesviye edilir. Tüm yüzey yüzeye uygun epoksi astar ile kaplanır. Yaklaşık 20 saat sonunda ara katman olarak epoksi macun ve kumlama işlemi yapılır.
Kalınlık isteğine göre bu işlem defalarca tekrarlanır. Son katman yapımına geçmeden önce yüzey perdah makinesi ile sıkıştırılır.
Ortam ve yüzey sıcaklığına bağlı olarak  16 – 20 saat sonra son kat epoksi kaplama veya boya uygulaması yapılır.

KULLANIM ALANLARI

Fabrikalar, ağır yük makineleri parkları, büyük depolama alanları, hangarlar, ağır sanayi zeminleri ve çok yüksek dayanım istenen endüstriyel alanlarda uygulanır.